Sistem Yazılımları

Sistem entegrasyonu 8 yılı aşkın bir deneyime sahip olan Ideatec, diğer tüm çözümlerinde olduğu gibi sistem yazılım çözümlerinde de dünyanın en iyi yazılım üreticileriyle çalışır. Microsoft, Oracle, HP, IBM, VMware, Dell, Cisco, Symantec gibi üreticilerin birçoğuyla çalışarak, bu sayede müşterilerine kesintisiz, performanslı ve güvenilir yazılımlar ve iş uygulamaları sunar.

Sistem yazılımları hizmetlerinde sanallaştırma, veritabanı, yedekleme ve bütünleşik iletişim çözümleri sunmaktayız.

Sanallaştırma çözümleri ; hem sunucu hem de veri depolama sistemleri katmanında donanım kaynaklarından bağımsız hale gelmeyi sağlayan ve bulut mimariye geçmek için en önemli altyapı bileşenini oluşturan çözümlerdir.

Veritabanı çözümleri; Oracle Database, PostgreSQL ve Microsoft SQL Server ile sağlanan veritabanı çözümleri, kurumsal veriyi en sağlıklı şekilde saklamak ve gerektiğinde en hızlı şekilde ulaşmak için önemli avantaj sağlar.

Yedekleme çözümleri; beklenmeyen durumlara karşı verinin yedeklenmesi en önemli konulardan biridir. Ideatec bu konu için HP Data Protector, Symantec NetBackup, Symantec Backup Exec ve EMC Legato ürünleri kullanmaktadır.

Bütünleşik İletişim çözümleri; Ideatec sesli, görüntülü ve yazılı iletişim imkanını dünyada en çok kullanılan kurumsal yazılımlardan biri olan Microsoft Lync ile kurulumun başından sonuna kadar her noktasında görev alır.